Kategorie

Najczęściej kupowane

Kamica nerkowa to problem, który dotyczy już aż co 10 mężczyznę i co 20 kobietę. Najczęściej pierwsze ataki choroby, powszechnie znane jako kolka nerkowa, pojawiają się wieku około 20-40 lat i mogą się powtarzać w dalszym biegu życia.

Jak powstaje kamica nerkowa?

Kamienie to złogi konkretnej substancji chemicznej, która osadza się w nerkach w formie kryształków. Najczęściej jest to szczawian wapnia, fosforan wapnia lub kwas moczowy, zdarzają się jednak wyjątki. W początkowej fazie pojawiają się pojedyncze drobinki, zwane jako piasek nerkowy, które mogą nie dawać objawów. Jeśli taki stan długo pozostanie niewykryty, kolejne kryształki będą się na nich osadzać, tworząc już kamienie nerkowe. Im dłużej zwleka się z leczeniem, tym późniejsze konsekwencje są bardziej uciążliwe.

Leki na kamicę nerkową - sposoby leczenia i profilaktyki

Bóle spowodowane kamicą nerkową często mylone są z dolegliwościami pleców, dlatego zdarza się, że pozostają nieleczone aż do momentu, kiedy są już nie do wytrzymania. Tępy ból z tyłu, na wysokości nerek to może być sygnał, aby zbadać się pod kątem właśnie kamicy nerkowej. Jeżeli chcesz rozpocząć kurację, zobacz jaki leki na kamicę nerkową bez recepty możesz zażyć:

  • leki wspomagające wypłukiwanie kamieni (tylko tych w mniejszej postaci) i piasku nerkowego z dróg moczowych, np. Fitolizyna Caps,
  • środki, które zapobiegają dalszemu kumulowaniu się piasku w nerkach i przeciwdziałają zaostrzeniu się choroby, takie jak Canephron,
  • suplementy diety wspierające ogólną pracę nerek, na przykład Olimp Żurawina Premium,
  • w przypadku intensywnych dolegliwości bólowych podczas wypłukiwania kamieni nerkowych - leki rozkurczowe na mięśnie gładkie No-Spa Comfort.

Środki na kamicę nerkową 

W kategorii 3 produków.
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów