> Środki przeciwbólowe>Środki na ból zęba

Kategorie

Najczęściej kupowane

Ból zęba to jeden z najbardziej inwazyjnych bólów –  potrafi całkowicie sparaliżować codzienne funkcjonowanie, nawet jeśli dotyczy tak małej rzeczy. Kiedy intensywny ból pojawi się z dnia na dzień, pierwszą prawidłową reakcją jest umówienie się do dentysty, jednak do wyczekiwanej wizyty trzeba dotrwać, czemu z pomocą przychodzą tabletki na ból zęba bez recepty, które możesz dostać w aptece od ręki, jak na przykład Paracetamol Aurovitas.

Przyczyny bólu zęba

Na początku warto zrozumieć, dlaczego ból zęba jest tak dokuczliwy, skoro jest to tylko kość, którą przecież nie czujemy. Źródłem bólu jest nie zewnętrzna warstwa zęba, a znajdująca się wewnątrz miazga zębowa, która jest zaopatrzona w bogatą sieć włókien nerwowych i naczyń krwionośnych wnikających do zęba przez kanały korzeniowe. To tam zaczyna się problem z zębem, który jest odczuwany i najczęściej wymaga zastosowania tabletki na ból zęba. Bardzo często przyczyną bólu jest poprzedzające leczenie - zabiegi dentystyczne naruszające strukturę zęba mogą sprawić że przez kilka dni będziemy czuć dyskomfort. Zdarza się też tak (choć nikomu tego nie życzymy!) że zabieg został wykonany nieprecyzyjnie i będzie wymagał powtórzenia, a wtedy ból będzie długotrwały i silny. Inną przyczyną może być ekstrakcja przyzębia, postępujący ubytek, który zaatakował już wrażliwą część zęba lub nawet stan zapalny uszu. W takim wypadku najskuteczniejsze będą leki przeciwzapalne na zęby, które nie tylko ukoją ból, ale i chwilowo złagodzą źródło problemu.

Lek przeciwzapalny bez recepty na zęba – jak wybrać odpowiedni?

Najbardziej powszechnym i zalecanym lekiem na ból zęba bez recepty są tabletki w formie miękkiej, twardej lub powlekanej. Dostępne są różne dawki leku dostosowane do potrzeby organizmu oraz z różnym czasem wchłaniania. Najczęściej tabletka kojąca ból to również lek przeciwzapalny. Bez recepty możemy między innymi dostać paracetamol, ibuprofen lub kodeinę. Uwaga: dla kobiet w ciąży zaleca się jedynie paracetamol, natomiast odpowiedni lek przeciwbólowy na zęby dla dzieci to produkt który jest wyraźnie dedykowany - dostosowana jest dawka oraz zachęcający smak, przykładowo malinowa zawiesina Ibum.

Środki na ból zęba 

W kategorii 86 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 86 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 86 produktów