> Środki przeciwbólowe>Środki na ból głowy

Kategorie

Najczęściej kupowane

Ból głowy to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyka niemal każdego. Pojawia się, gdy jesteśmy zmęczeni, a także podczas infekcji (szczególnie kiedy mowa o zapaleniu zatok), zmian pogodowych czy wahań ciśnienia. Szczególnie bolesny i frustrujący, a wręcz uniemożliwiający wykonywanie codziennych obowiązków, jest ból głowy spowodowany migreną - w tym przypadku musisz zażyć skuteczne leki na ból głowy niemal natychmiast, by zapobiec jego eskalacji.

Leki na ból głowy - czy wiesz, jaka substancja działa na Ciebie najlepiej?

Każdy ma inną wrażliwość na poszczególne substancje czynne tabletek na ból głowy. Dobrze wiedzieć, co działa w Twoim przypadku.

  • Ibuprofen - zawierają go takie preparaty jak Ibuprom, Ibum, Nurofen, Iburapid.
  • Paracetamol - zawierają go takie preparaty jak Apap, Gripex, Paracetamol Hasco.
  • Kwas acetylosalicylowy - zawierają go takie preparaty jak Aspirin C, Polopiryna, Etopiryna.

Istnieją także takie preparaty, które łączą więcej niż jedną substancję czynną - np. Metafen zawiera Paracetamol i Ibuprofen, natomiast Excedrin MigraStop - kwas acetylosalicylowy i paracetamol. Niektóre wyroby lecznicze wzmacniane są kofeiną, która przyspiesza działanie pozostałych substancji i świetnie sprawdza się m.in. w leczeniu migrenowych bólów głowy.

Potrzebujesz niestandardowego działania? Jakie leki na ból głowy bez recepty wybrać?

Większa dawka substancji czynnej:

Większość producentów posiada też produkty lecznicze o większej niż standardowa zawartości substancji przeciwbólowych. Są to na przykład Ibum Forte, Ibuprom Max, Nurofen Forte, Apap Extra czy Polopiryna Max. Możesz także skorzystać z preparatu Ketonal, który działa również na ostrzejsze bóle dzięki substancji czynnej, jaką jest ketoprofen połączony z lizyną. Ketonal jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym.

Szybsze działanie:

Dla najszybszego działania sprawdzą się tabletki na ból głowy takie jak Nurofen Express Forte, Ketonal Sprint czy Ibuprom Sprint, które dzięki swojej formule wchłaniają się szybciej niż ich standardowe odpowiedniki.

Dla dzieci:

A co w przypadku bólu głowy u dziecka? Tabletki na ból głowy nie są tu skutecznym rozwiązaniem - lepiej zastosować preparaty przeznaczone dla najmłodszych, które swoim składem są dopasowane do potrzeb i możliwości dziecięcego organizmu. Najczęściej ich forma podania to smaczny syrop, który sprzyja łatwemu przyjmowaniu, nawet u najmłodszych. Warto przetestować, np. Ibum dla dzieci malinowy, który sprawdzi się u maluchów od 3 miesiąca życia nie tylko w stanach gorączkowych, lecz także właśnie na ból głowy.

Środki na ból głowy 

W kategorii 127 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 127 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 127 produktów