Kategorie

Najczęściej kupowane

Okres ciąży i laktacji to dla kobiet czas, w którym wybór leków zdecydowanie się zawęża. Należy wówczas szczególnie zwracać uwagę na etykiety produktów oraz wskazówki, które producenci umieszczają na ulotkach. Nawet z pozoru tak błahy produkt jak tabletki na gardło w ciąży może przysporzyć sporo problemów. Jakie leki i preparaty lecznicze możesz stosować, a jakich lepiej unikać?

Domowe sposoby czy leki z apteki na ból gardła w ciąży?

Nie ma nic złego w próbach wyleczenia bólu gardła domowymi sposobami, należy jednak mieć na uwadze to, by bakterie nie miały szans się rozwinąć. W ciąży każda choroba jest bardziej niebezpieczna, dlatego jeśli widzisz u siebie jakiekolwiek objawy grypy, nie zwlekaj i zastosuj tabletki na gardło dla ciężarnych oraz odpowiednie preparaty przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jeśli jednak nie masz jeszcze leków pod ręką, a ból gardła nie występuje równolegle z innymi dolegliwościami, możesz zastosować takie metody doraźne jak:

  • picie dużej ilości ciepłych napojów;
  • dodawanie domowego syropu malinowego do herbat;
  • stosowanie wyciągu z imbiru;
  • syropy z cebuli i czosnku;
  • napary ziołowe, np. z szałwii czy lipy.

Tabletki na gardło dla ciężarnych

Ważne, by w okresie ciąży unikać produktów, które zawierają substancje mogące okazać się szkodliwe dla dziecka. Dlatego dobrze zacząć leczenie od najbezpieczniejszych produktów, najlepiej po konsultacji z lekarzem, by dobro mamy i dziecka było w dobrych rękach. Na szczęście istnieje wiele preparatów stworzonych specjalnie dla kobiet takich jak Ty, dzięki którym odpowiedź na pytanie, co na ból gardła w ciąży, przestaje być tak niejasna. Świetne leki na ból gardła w ciąży to na przykład Prenalen Gardło z propolisem i witaminą C, produkt o formule stworzonej z myślą o ciężarnych oraz karmiących piersią - łagodzi ból gardła i przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu odpornościowego. Z kolei Prenalen syrop to rozwiązanie dla tych kobiet, które nie lubią tabletek do ssania, zawiera także składniki wspierające organizm w walce z przeziębieniem - czosnek, malinę, czarną porzeczkę, witaminę C oraz cynk. Na zachorowanie sprawdzi się Gripovita Mama zawierająca ekstrakty roślinne: sok z czarnej porzeczki, sok malinowy, ekstrakt z czarnego bzu i ekstrakt z hibiskusa.

Środki na ból gardła w ciąży 

W tej kategorii nie ma produktów, przepraszamy.