> Pozostałe środki bez recepty>Preparaty dermatologiczne>Preparaty na atopowe zapalenie skóry

Kategorie

Najczęściej kupowane

Statystyki pokazują, że atopowe zapalenie skóry głowy i ciała może dotykać nawet 30 proc. populacji na całym świecie. Choroba związana jest z przewlekłym stanem zapalnym cery z okresami zaostrzenia oraz remisji objawów. Jeśli chodzi o te ostatnie, to wskazuje się m.in. na swędzenie, suchość, a także rogowacenie. W takiej sytuacji zalecane są odpowiednie maści na atopowe zapalenie skóry, których składy bogate są w substancje mające łagodzić tego typu objawy.

Co zawiera typowy krem na atopowe zapalenie skóry?

Takie preparaty to bardzo często emolienty na AZS, które nawilżają cerę, a także chronią ją przed podrażnieniami. Co ważne, stosuje się je miejscowo, aby zabezpieczyć skórę oraz poprawić jej ogólną kondycję. Kremy i maści na atopowe zapalenie skóry bez recepty to także wiele innych bezpiecznych składników takich jak oleje pochodzenia roślinnego, wazelina, kwas linolowy i linowy, a także masło Shea. Za nawilżanie odpowiadają natomiast popularne składniki takie jak mocznik oraz glicerol.

Jak stosować maści i leki na atopowe zapalenie skóry?

Istotne znaczenie w przypadku kuracji ma to, aby jej nie przerywać oraz tego typu preparaty stosować stale, dbając o barierę lipidową cery. Jeśli natomiast chodzi o mocniejsze leki na atopowe zapalenie skóry, to polecane są one przede wszystkim w przypadku nasilenia objawów chorobowych. Faza aktywna to bowiem często pęknięcia naskórka, a nawet miejscowe krwawienia, które związane są z bolesnością. W takiej sytuacji można sięgać również po preparaty na receptę przepisane przez lekarza. Jednak takie silne maści na atopowe zapalenie skóry zazwyczaj stosuje się właśnie przez określony czas, a także tylko i wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Preparaty na atopowe zapalenie skóry 

W kategorii 172 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 172 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 172 produktów