> Produkty dla dzieci>Leki i suplementy dla dzieci>Środki na alergię dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki na alergię dla dzieci

Choroby o podłożu alergicznym należą do najczęściej występujących u dzieci i okazuje się, że w ostatnich latach liczba zachorowań wciąż wzrasta. Ze względu na towarzyszące objawy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, w przypadku ich występowania często niezbędne są leki na alergię dla dzieci dostępne bez recepty oraz te przepisane przez lekarza.

Jakie są rodzaje alergii?

Ze względu na to, w jaki sposób dana substancja przedostaje się do organizmu, wyróżnia się alergię:

  • wziewną,
  • kontaktową,
  • pokarmową.

Choroba ma też różne manifestacje i może objawiać się na skórze lub obejmować błony śluzowe. W zależności od rodzaju alergii różne powinny być także stosowane do łagodzenia objawów preparaty.

Składy tabletek na alergię dla dzieci

Tabletki oraz krople na alergię dla dzieci mają w swoich składach przede wszystkim substancje mające na celu blokowanie receptora histaminy, który odpowiedzialny jest za powstawanie reakcji alergicznych takich jak zaczerwienienie skóry lub kichanie. Niektóre z tego typu preparatów zawierają również liczne ekstrakty ziołowe, które mogą wspomagać leczenie objawowe. Symptomy sporadycznie doprowadzają dodatkowo do podniesienia temperatury organizmu i w takiej sytuacji zazwyczaj sprawdzą się leki przeciwgorączkowe dla dzieci dostępne w aptekach bez recepty (trzeba pamiętać o ich bezpiecznym dawkowaniu).

Jak stosować kropelki na alergię dla dzieci?

W przypadku najmłodszych pacjentów mogą sprawdzić się także leki w formie kropel podawanych doustnie. Ich dawkowanie uzależnione jest przede wszystkim od wieku dziecka, przy czym jeśli nie zaleci tego lekarz, zazwyczaj nie podaje się ich przed ukończeniem pierwszego roku życia. Co ważne, krople na alergię dla dzieci nie powinny zawierać w swoich składach alkoholu.

Środki na alergię dla dzieci 

W kategorii 23 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 23 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 23 produktów