Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki moczopędne bez recepty

Środki moczopędne bez recepty to preparaty dostępne w aptekach po które sięga się przede wszystkim w przypadku chorób układu moczowego, a także różnego rodzaju obrzęków. Pozwalają też usunąć z organizmu szkodliwe toksyny, ale bez jednoczesnego pozbywania się cennych elektrolitów. Co takie preparaty zawierają w swoich składach oraz w jaki sposób je stosować, aby były bezpieczne?

Skład tabletek moczopędnych

Tabletki moczopędne bez recepty bardzo często zawierają w swoich składach ekstrakty roślinne, zwłaszcza ze skrzypu, pokrzywy oraz krwawnika. Ciekawym przykładem jest też mannitol. Jego działanie opiera się na zwiększaniu ciśnienia osmotycznego, co prowadzi do wydalania sodu oraz chlorków. Diuretyki łagodne to dodatkowo acetazolamid, który wpływa na ograniczenie wydalania potasu.

Jakie zioła moczopędne dostępne są w aptekach?

Bardzo szeroka jest także grupa ziół moczopędnych. Poza wymienionymi powyżej warto wskazać m.in. na mniszek lekarski, który może być stosowany przy niewydolności nerek oraz kamicy moczowej (środki na kamicę nerkową <- znajdą Państwo pod linkiem). Popularnością w Polsce cieszy się również czarny bez, który sprawdza się dodatkowo do leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych. Ostatnim, jednak niemniej ciekawym składnikiem jest pietruszka. To zioło moczopędne również sprzyjające usuwaniu z organizmu nadmiaru wody.

Jak stosować środki moczopędne bez recepty?

Absolutną podstawą jest zachowanie rozsądku, a także zwrócenie uwagi na jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania danych preparatów. Ważną kwestią jest dodatkowo pamiętanie o tym, że w przypadku chorób przewlekłych niektóre z ziół oraz substancji pochodzenia naturalnego mogą działać wręcz niekorzystnie. Właśnie z tego powodu tak ważna jest ostrożność oraz konsultacja lekarska w przypadku przedłużających się problemów z działaniem układu moczowego.

Środki moczopędne 

W kategorii 13 produków.
Wyświetla 1 - 13 z 13 produktów
Wyświetla 1 - 13 z 13 produktów