Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki do inhalacji bez recepty

Inhalacja to metoda polegająca na wdychaniu leków wraz z powietrzem. Wdrażana jest ona przede wszystkim w przypadku dolegliwości ze strony górnych dróg oddechowych, co sprzyja łatwiejszemu rozrzedzeniu wydzieliny. Aby jednak metoda ta rzeczywiście była skuteczna, niezbędne są specjalne preparaty do inhalacji dostępne w aptekach także bez recepty. Co zawierają w swoich składach oraz jak je stosować?

Jakie preparaty do nebulizacji dostępne są w aptekach?

Leki do inhalacji bez recepty to preparaty oparte przede wszystkim na olejkach eterycznych w odpowiednio dobranych proporcjach, z zachowaniem umiaru co do ich ilości (warto skonsultować tę kwestię z lekarzem). Bardzo często jest to również roztwór soli fizjologicznej, który może wspierać łagodzenie dolegliwości związanych z chorobami oskrzeli i zatok. Oczywiście leki na zatoki bez recepty to dodatkowo szeroka gama innych preparatów, w tym tabletek oraz kropli o kompleksowym działaniu. Okazuje się, że środki do inhalacji to nawet zioła, w tym rumianek oraz szałwia, które uznawane są za bezpieczne, także dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących.

Jak podawać preparaty do inhalatora?

Aby metoda ta rzeczywiście przyniosła oczekiwane rezultaty oraz poprawę stanu zdrowia, musi być wykonywana w odpowiedni sposób. Ważny jest przede wszystkim czas, dlatego też zaleca się, aby preparaty do inhalacji podawać średnio przez 10 minut lub nieco dłużej, w zależności od potrzeb. Nie można jednak przekraczać liczby tego typu sesji. Zaleca się, aby nie wykonywać ich więcej aniżeli 3 w ciągu dnia. Warto dodatkowo pamiętać o higienie. Inhalatory należy oczywiście dokładnie wyczyścić i wysuszyć po każdym użyciu tak, aby były gotowe do ponownego zastosowania.

Preparaty do inhalacji 

W kategorii 10 produków.
Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów
Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów