> Sprzęt medyczny do domu>Laktatory elektryczne i ręczne

Kategorie

Najczęściej kupowane

Laktatory to urządzenia, które pozwalają na wygodne odciąganie pokarmu z piersi. Dlatego też są to sprzęty, dzięki którym nawet w czasie nieobecności matki, dziecko może być karmione jej pokarmem. Rozwiązanie to jest bardzo dogodne i sprawia, że maluch jest często przez dłuższy czas karmiony mlekiem matki, co jest rozwiązaniem doradzanym przez lekarzy, przede wszystkim przez pierwszych 6 miesięcy życia. Na rynku dostępnych jest jednak wiele urządzeń tego typu, w tym zarówno modele elektroniczne, jak i ręczne.

Jakie modele laktatorów są dostępne w aptekach?

Na rynku dostępne są:

  • laktatory ręczne - pozwalające na manualne odciąganie pokarmu. Zaletą jeśli chodzi o laktator ręczny dostępny także w aptekach jest przystępna cena urządzenia, a także cicha praca. Wadą jest natomiast to, że kobieta musi poświęcić więcej energii i czasu, aby skutecznie odciągnąć pokarm,
  • laktatory elektryczne - drugi wariant to urządzenia o bardziej skomplikowanej budowie, które pozwalają na zautomatyzowane odciąganie pokarmu, dzięki wytwarzaniu próżni. Zaletą jest wydajność jeśli chodzi o pracę, wadą zaś głośniejsza praca oraz wyższa cena zakupu.

Jak myć laktator ręczny i elektryczny?

Kluczowe w przypadku takich urządzeń jest zachowanie zasad higieny. Dlatego też trzeba w odpowiedni sposób dbać o ich czystość i prawidłowo dezynfekować. Nic dziwnego - resztki mleka pozostałe w laktatorach stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii, które mogą być szkodliwe dla dziecka. Dlatego też laktatory ręczne i elektryczne należy dezynfekować przed każdym użyciem w przypadku karmienia dziecka do miesiąca życia, a także raz dziennie, jeśli dziecko jest starsze.

Do skompletowania wyprawki przydatne będą również takie akcesoria jak butelki do karmienia, smoczki dla niemowląt oraz mleka modyfikowane. Można znaleźć je także w aptekach.

Laktatory elektryczne i ręczne 

W kategorii 5 produków.
Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów
Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów