Kategorie

Najczęściej kupowane

Problemy ze snem sporadycznie dotykają każdego z nas. Kłopot pojawia się jednak wtedy, gdy są one przewlekłe i uniemożliwiają proces regeneracji organizmu, która ma miejsce podczas nocnego odpoczynku. Wówczas polecane mogą być leki nasenne bez recepty, w tym m.in. specjalne krople nasenne z odpowiednio dobranymi substancjami. Jakie składniki są w nich zawarte oraz jak je dawkować?

Co zawierają krople usypiające?

Podstawowymi składnikami takich preparatów są przede wszystkim ekstrakty roślinne takie jak korzeń waleriany. Polecany jest przede wszystkim w przypadku utrudnionego zasypiania, za którym stoi napięcie oraz nadmierne pobudzenie nerwowe. Krople nasenne to często również melisa, działająca także uspokajająco oraz rozluźniająco, co może sprzyjać zasypianiu. Nie można zapominać dodatkowo o lawendzie, która poprawia jakość snu, a także pomaga w stanach wzmożonego stresu.

Jak stosować środki nasenne?

Pomimo tego, że takie preparaty to m.in. ekstrakty roślinne, zawsze należy stosować je rozważnie oraz zgodnie z zaleceniami producenta, bez przekraczania wskazanej dawki. Większość tego typu środków przyjmuje się na kilka godzin przed snem w porcji kilku kropli, zazwyczaj bez rozcieńczania, aby zapewnić skuteczniejsze działanie.

Jak dbać o higienę snu?

Krople usypiające to rozwiązanie, które zalecane jest krótkoterminowo. Wskazane jest bowiem zastanowienie się, co może wpływać na pogorszony sen. Często jest to niezdrowy i stresujący tryb życia, choć powodem może być także przyjmowanie leków na przewlekłe choroby. Jak jednak wspierać sen i ewentualnie tylko sporadycznie sięgać po krople nasenne? Warto przede wszystkim zadbać o relaks w godzinach wieczornych, a także unikać korzystania z urządzeń elektronicznych przed snem. Generują one bowiem światło niebieskie, które zaburza produkcję melatoniny oraz utrudnia zasypianie.

Krople i spraye nasenne 

W kategorii 7 produków.
Wyświetla 1 - 7 z 7 produktów
Wyświetla 1 - 7 z 7 produktów