> Produkty dla dzieci>Kosmetyki dla dzieci>Kosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Błędne jest przekonanie, że ochrona przeciwsłoneczna, czyli stosowanie preparatu takiego jak krem ochronny z filtrem, jest niezbędna tylko w okresie letnim. Okazuje się, promieniowanie UVA przenika przez chmury i okna, dlatego to właśnie ono jest odpowiedzialne za przyspieszone starzenie się skóry. Właśnie z tego powodu takie preparaty powinny być stosowane każdego dnia, niezależnie od pogody.

Jak stosować kremy do opalania?

Krem ochronny z filtrem należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, najlepiej na około 20 minut przed wyjściem na zewnątrz. Wiele osób zapomina jednak o powtórnej aplikacji. Okazuje się bowiem, że kremy do opalania z filtrem, nawet te z najwyższym faktorem przeciwsłonecznym, powinny być nakładane ponownie, zwłaszcza po wyjściu z wody lub w czasie uprawiania sportu. Wynika to z faktu, że po kontakcie z wodą, a także wskutek działania potu, dochodzi do ich ścierania się.

Jak wybrać krem ochronny z filtrem?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje takich produktów, czyli mineralne, chemiczne i mieszane. Krem z filtrem w aptece to często preparat zawierający filtry mineralne, czyli tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. Filtry chemiczne to tinosorb oraz mexoryl, które mają na celu pochłanianie promieniowania słonecznego. Zdarza się jednak, że powodują uczulenia i podrażnienia, stąd też zazwyczaj unikają ich osoby z cerą wrażliwą i atopową. Kremy do opalania z filtrem mogą zawierać również filtry mieszane.

Jaki jednak produkt wybrać? Generalnie kluczowa jest konsystencja i wygoda użytkowania. Okazuje się bowiem, że kremy do opalania z filtrami mineralnymi często bielą cerę i są trudniejsze do roztarcia. Stąd też o ile sprawdzają się na ciele, to niektóre osoby unikają ich w przypadku twarzy ze względu na pozostawiany przez nie biały film. Natomiast jeśli chodzi o kosmetyki dla ciężarnych, powinny być to właśnie filtry mineralne.

Kosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci 

W kategorii 17 produków.
Wyświetla 1 - 17 z 17 produktów
Wyświetla 1 - 17 z 17 produktów