Kategorie

Najczęściej kupowane

Jakie są najczęstsze przyczyny łupieżu?

Łupież to najczęstsza dolegliwość wśród chorób skóry głowy. Znacznie częściej pojawia się u mężczyzn niż kobiet ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Łupież to stan, w którym naskórek skóry głowy nadmiernie się łuszczy i utrzymuje na włosach w postaci białego proszku, a nawet całych płatów martwego naskórka.

Najczęściej do powstawania łupieżu dochodzi poprzez nadmierne namnażanie się drożdżopodobnego grzyba zamieszkującego skórę głowy. Jednak mogą również wpływać na to:

  •        rożnego rodzaju zaburzenia hormonalne,
  •        niski poziom higieny osobistej lub zbyt rzadkie mycie włosów,
  •        nadmierne używanie żeli i lakierów do włosów lub nieodpowiedni dobór kosmetyków,
  •        alergie lub predyspozycje genetyczne.

Nizoral - skuteczny preparat przeciwłupieżowy

Najczęściej spotykanymi kosmetykami na łupież są szampony przeciwłupieżowe, choć nie jest to jedyna formuła. Można zdecydować się również na tabletki, kapsułki, maści, krople lub spraye. Jednak zdecydowanie najbardziej preferowaną formą przez pacjentów są szampony. Lepiej wybrać szampony na łupież z apteki niż te z drogerii.

Doskonale sprawdzi się szampon leczniczy Nizoral, który wskazany jest w leczeniu i profilaktyce chorób skóry.

Nizoral nie tylko eliminuje widoczne objawy łupieżu, ale przede wszystkim leczy podstawową przyczynę jego powstawania - zwalczając grzyby, które go wywołały.

Szampon przeciwłupieżowy Nizoral to lek, który niweluje podrażnienia i świąd skóry głowy, ale też zapobiega nawrotom łupieżu.

Ponadto ten szampon może być stosowany do wszystkie rodzaje włosów, nawet do włosów poddanych koloryzacji i różnego rodzaju zabiegom.

Kosmetyki na łupież 

W kategorii 36 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 36 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 36 produktów