Kategorie

Najczęściej kupowane

Łupież może dotyczyć wszystkich, choć statystycznie częściej pojawia się u mężczyzn niż kobiet ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Łupieżem określa się stan, w którym naskórek skóry głowy nadmiernie się łuszczy i utrzymuje na włosach w postaci białego proszku, a nawet całych płatów martwego naskórka.

Jakie są najczęstsze przyczyny łupieżu?

Najczęściej do powstawania łupieżu dochodzi poprzez nadmierne namnażanie się drożdżopodobnego grzyba zamieszkującego skórę głowy. Grzyb ten występuje tam naturalnie i jest organizmowi potrzebny, natomiast w przypadku jego nadmiaru skóra zbyt szybko produkuje nowe komórki, a stare nie są skutecznie złuszczane i odpadają w nieprzyjemnej formie, która może wywoływać świąd czy nawet pieczenie. Inną przyczyną może być nadmierne przesuszenie skóry, ze względu na indywidualne tendencje lub działanie czynników zewnętrznych, takich jak nadmierne wystawienie na słońce czy suche powietrze. Łupież może też występować jako następstwo niektórych chorób, w tym chorób skóry, oraz nadmiernego stresu czy nieprawidłowego stylu życia. Ostatnią przyczyną, którą najłatwiej wyeliminować, jest nieodpowiedni dobór kosmetyków, na które skóra głowy reaguje właśnie łupieżem.

Kosmetyki przeciwłupieżowe - w jakiej formule możesz je spotkać?

Najczęściej spotykanymi kosmetykami na ten problem są szampony przeciwłupieżowe, choć nie jest to jedyna formuła. Zdecydowanie też lepszym wyborem są szampony z apteki niż te z drogerii, gdyż są skoncentrowane na problemie, np. szampon Zoxin-Med lub Nizoral szampon leczniczy. Inne sposoby walki z łupieżem to:

Kosmetyki na łupież 

W kategorii 37 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 37 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 37 produktów