> Mama i kobieta w ciąży>Kosmetyki dla ciężarnych>Kosmetyki do pielęgnacji twarzy w ciąży

Kategorie

Najczęściej kupowane

Makijaż w ciąży - czy kobieta w ciąży może się malować?

Na czas ciąży warto zrezygnować z mocnego makijażu i eksperymentów z kosmetykami do jego wykonania. Lepiej zaopatrzyć się w kosmetyki mineralne, które są naturalne i lekkie dla skóry, nie zawierają w swoim składzie substancji chemicznych, zatem będę bezpieczne do używania w ciąży.

Warto wiedzieć, że kobiety, które przed ciążą nie miały problemów z cerą i mogły używać dowolnych kosmetyków, w trakcie jej trwania często narzekają na pojawiające się wypryski i alergie skórne.

Warto zatem skupić się na pielęgnacji skóry twarzy w ciąży, gdyż w tym czasie może ona stać się bardziej wrażliwa, ale także sucha, podrażniona i odwodniona. Dlatego tak ważne jest aby w tym czasie szczególnie zadbać o codzienne nawilżanie skóry twarzy.

Jakie produkty do twarzy będą odpowiednie dla kobiety w ciąży? 

Kobiety w ciąży zmagają się z problemem rozchwianej gospodarki hormonalnej. Zatem konieczna jest im pomoc w utrzymaniu zdrowej i gładkiej cery.

Przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji twarzy w ciąży powinny:

  •        być naturalne i ekologiczne,
  •        na podstawie łagodnych i hipoalergicznych składników, najlepiej bezzapachowe,
  •        zawierać w składzie witaminę C – gdyż kobiety w tym czasie często zmagają się z problemem przebarwień,
  •        zawierać filtry UV, które zabezpieczą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego i powstawaniem przebarwień,
  •        posiadać w składzie ceramidy, które przyczyniają się do przyspieszania procesów regeneracyjnych naskórka, ale też hamują utratę wody z organizmu.

Dokonując zakupu produktów do pielęgnacji skóry twarzy należy szukać takich, z wyraźnym oznaczeniem, że są przeznaczone dla kobiet w ciąży. Nie dość, że takie kosmetyki są bezpieczne to także oddziałujące na głębsze warstwy naskórka, co gwarantuje ich lepsze działania. Najkorzystniejsze będą kosmetyki, które sprawdzą się też dla kobiet w okresie karmienia.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy w ciąży 

W tej kategorii nie ma produktów, przepraszamy.