> Produkty dla dzieci>Kosmetyki dla dzieci>Kosmetyki do ciała dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Co właściwie należy skompletować do dziecięcej wyprawki? Czym różni się szampon dla dzieci od tego dla dorosłych i czego nie powinny zawierać balsamy dla maluszków? Jaka oliwka będzie bezpieczna, a czego z całą pewnością nie wybierać? Chcemy podpowiedzieć Ci, o czym zawsze pamiętać podczas wybierania kosmetyków do ciała dla dzieci, aby dbanie ...

Co właściwie należy skompletować do dziecięcej wyprawki? Czym różni się szampon dla dzieci od tego dla dorosłych i czego nie powinny zawierać balsamy dla maluszków? Jaka oliwka będzie bezpieczna, a czego z całą pewnością nie wybierać? Chcemy podpowiedzieć Ci, o czym zawsze pamiętać podczas wybierania kosmetyków do ciała dla dzieci, aby dbanie o niemowlęcą i dziecięcą skórę nie musiało być wyzwaniem!

Apteczne kosmetyki do ciała dla dzieci z prostym składem

Pamiętaj, że im prostszy skład, tym lepiej, a przy tym naturalne, ziołowe składniki wcale nie uczulają mniej niż profesjonalnie wybrane składniki kosmetyków dermatologicznych. Dlatego właśnie apteczne kosmetyki do ciała dla dzieci, dobrane z pomocą farmaceuty, to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojego dziecka.

Jakie kosmetyki dla dzieci wybrać?

  • oliwka - jeden z klasyków i niewątpliwych liderów w kategorii bezpiecznych kosmetyków do ciała dla dzieci to niezawodna oliwka Bambino - delikatna, nawilżająca i natłuszczająca formuła zapobiega utracie wody przez skórę. Do tego warto dodać, że wszystkie kosmetyki Bambino posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka!
  • emulsja do kąpieli - najlepiej korzystać z kosmetyków pozbawionych mocnych detergentów, a w niektórych przypadkach (gdy mówimy o szczególnie wrażliwej skórze dziecka) nawet mydła. W takich przypadkach świetnie sprawdzą się np. Emolium emulsja albo Oillan emulsja natłuszczająca do kąpieli.
  • kremy na odparzenia - delikatna skóra dziecka jest skłonna do odparzeń, szczególnie od pieluszki. Warto zawsze mieć pod ręką właściwy kosmetyk, na przykład Oillan baby krem przeciw odparzeniom.
  • szampony dla dzieci - w tym przypadku najlepiej wybrać apteczne kosmetyki do ciała dla dzieci, które nie podrażniają delikatnej skóry głowy ani oczu dziecka. Do pielęgnacji miękkich, łamliwych i bardzo łatwo plączących się włosów dziecka możesz zastosować takie produkty jak szampon Oilatum Baby.
  • balsamy - nawilżenie skóry dziecka to podstawa! Czasem oliwka nie wystarcza - wówczas dobrze uzupełnić dziecięcą pielęgnację o właściwe kremy i balsamy, np. Oillan Baby krem czy łagodny balsam Eloderm, które można stosować zarówno do rączek, jak i całego ciała dziecka.
  • maści ochronne - takie produkty jak Bepanthen są prawdziwym must-have każdego opiekuna. Zwróć uwagę, by nie zawierały konserwantów, uczulających środków zapachowych, barwiących czy dezynfekujących, które mogłyby podrażnić dziecięcą skórę.
Więcej

Kosmetyki do ciała dla dzieci 

W kategorii 120 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 120 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 120 produktów