Leki i suplementy

Nadzór nad apteką sprawuje:

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Poznaniu
61-285 Poznań, ul. Szwajcarska 5
tel. 61 875 95 75
fax.: 61 875 95 87
wif-sekretariat@poznan.uw.gov.pl

więcej: kliknij tutaj

Kolzym krople doustne z dozownikiem 15 ml

3256021

Kolzym to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli, do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych (w tym kolki), związanych ze zmniejszoną tolerancją laktozy zawartej w pożywieniu u niemowląt.

Więcej szczegółów

$nbsp;

Cena: 15,98 zł

$nbsp;

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Kolzym to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli, do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych (w tym kolki), związanych ze zmniejszoną tolerancją laktozy zawartej w pożywieniu u niemowląt.

Skład

glicerol, woda, laktaza kwaśna, laktaza neutralna.

Enzymy pochodzenia naturalnego: laktaza kwaśna z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae i laktaza neutralna z wyciągu drożdży Kluyveromyces lactis.

Wartość odżywcza

na 100 ml

Wartość energetyczna

968,4 kJ / 232,2 kcal

Tłuszcz, w tym:

kwasy tł. nasycone

<0,1 g

<0,1 g

Węglowodany, a tym:

cukry

92,8 g

0,24 g

Białko

2,17 g

Sól

0,02 g

Laktaza kwaśna

1,04 g

Laktaza neutralna

0,45 g

Masa netto

15 ml

Właściwości

Kolzym rozkładając laktozę zawartą w mleku, zmniejsza dolegliwości kolkowe działając łagodząco, przez co skraca okres płaczu dziecka. Krople mogą być stosowane zarówno podczas karmienia piersią, jak i mlekiem modyfikowanym.

Przeznaczenie

Może być stosowany u niemowląt już od pierwszych dni życia.

Sposób użycia

Stosować pod nadzorem lekarza.

Preparat enzymatyczny można podawać do ok.3- 4 miesiąca życia dziecka, czyli do momentu rozpoczęcia prawidłowej produkcji enzymów przez jelita.
Produkt może być stosowany u niemowląt od pierwszych dni życia.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, podawać do każdego posiłku w następujący sposób:

Wiek dziecka

Ilość kropli przypadających na jeden posiłek

Od 0 do 2 tygodni

5

Od 3 do 4 tygodni

6

Od 1 do 2 miesięcy

8

Od 3 do 4 miesięcy

9

Powyżej 4 miesiąca

12

Wstrząsnąć przed uzyciem

  • Karmienie piersią: Po odmierzeniu na łyżeczkę odpowiedniej ilości kropli (zgodnie z tabelą), podać dziecku do spożycia bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią.

  • Mleko modyfikowane: Przygotować mleko zgodnie z zaleceniami producenta. Krople dodać zgodnie z tabelą do mleka o temperaturze właściwej do podania, wstrząsnąć i podać dziecku. Nie należy przechowywać niespożytego mleka.

  • Mleko do późniejszego wykorzystania (pokarm naturalny): Do odciągniętego mleka dodać 4 krople Kolzymu i wstawić do lodówki na minimum 4 godziny. Przed użyciem podgrzać mleko do temperatury właściwej do podania. Nie należy przechowywać niespożytego mleka. Ze względu na pH pokarmu, Inkubację pokarmu naturalnego z preparatem Kolzym cechuje wysoka aktywność laktazy mleka zastępczego - laktazy kwaśnej. Zapewnia to rozkład laktozy zawartej w pokarmie.

Enzym laktaza ulega niszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, stąd preparatu nie należy dodawać do bardzo gorącego mleka.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przeciwwskazania: Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. W przypadku zaobserwowania wystąpienia niepokojących objawów u dziecka w trakcie stosowania preparatu Kolzym należy skontaktować się z lekarzem.

Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Produkt nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Należy pamiętać, że istotne znaczenie mają zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

  • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C.

  • Chronić od światła i bezpośredniego działania promieni słonecznych.

  • Nie zamrażać. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

  • Zużyć w ciągu 3 tygodni od otwarcia opakowania.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii