Kategorie

Najczęściej kupowane

Kolagen jest powszechnie kojarzony z jedną, bardzo ważną cechą ciała człowieka: elastycznością. To te białkowe struktury odpowiadają za sprężystość skóry, kondycję kości i stawów, wytrzymałość mięśni na urazy, czy nawet ogólny stan narządów wewnętrznych. Kolagen w całości składa się z aminokwasów endogennych, czyli tych, które organizm sam jest w stanie wytworzyć. Dlaczego więc zaleca się suplementację kolagenu?

Najmocniejszy kolagen wymaga odpowiedniego budulca

Organizm człowieka sam dokonuje syntezy kolagenu, jednak do tego są potrzebne konkretne składniki, które często w diecie występują w niedoborze. Bez wystarczającej ilości budulca, kolagenowe struktury mogą powstawać osłabione, w zbyt małej ilości lub być zupełnie niefunkcjonalne. W takiej sytuacji najskuteczniejszym sposobem dostarczenia sobie wszystkich składników kolagenu jest odpowiednio dobrana suplementacja. Można zdecydować się na różne jej formy, w zależności od zapotrzebowania, na przykład tabletki Kolagen FAST czy maska kolagenowa L’Biotica nakładana prosto na skórę. Wybrana forma częściowo wpływa na to, gdzie będzie bardziej widoczna poprawa struktur kolagenowych - możesz suplementować kolagen, by ujędrnić skórę twarzy lub wzmocnić stawy, ale przy regularnym stosowaniu cały organizm zostanie wsparty tym - tak ważnym dla ciała - białkiem.

Skąd pochodzi kolagen?

W medycynie stosuje się zarówno kolagen naturalny, jak i syntetyczny. Ten wytworzony laboratoryjnie najczęściej używa się w formie nici kolagenowych, opatrunków, gąbek czy implantów, natomiast naturalnie pozyskiwany kolagen to ten, którego szukać będziesz w suplementach. Jego źródłem są produkty zwierzęce zawierające: kości, skórę, skórki, ścięgna, chrząstki czy mięśnie. Jednym z domowych sposobów zwiększenia poziomu składników kolagenu jest spożywanie bezpośrednio tych produktów w formie długo gotowanego wywaru z kości (do bulionu uwalnia się wtedy duża ilość żelatyny). Pozostałe formy spożycia kolagenu raczej nie występują w kuchni, a właśnie w postaci suplementów. Najlepszy kolagen pochodzi z ryb, ale można spotkać go również u innych zwierząt. Możesz zdecydować się na czysty, wysoko skoncentrowany Collagen Gold w kapsułkach lub skorzystać z połączenia z innymi potrzebnymi związkami, np. kwasem hialuronowym, tak jak ReviFlexin preparat w saszetkach.

Kolagen 

W kategorii 11 produków.
Wyświetla 1 - 11 z 11 produktów
Wyświetla 1 - 11 z 11 produktów