> Witaminy i minerały>Kolagen>Kolagen tabletki

Kategorie

Najczęściej kupowane

Kolagen bywa nazywany białkiem młodości, ponieważ wiele jego właściwości jest uznawanych za atrybut młodego wieku. Elastyczna skóra, sprawne stawy, szybko zrastające się kości… To właśnie jedno białko łączy te wszystkie cechy. Wraz z wiekiem, już od 25 roku życia, maleje ilość kolagenu w organizmie, co powoduje powstawanie zmarszczek i zmniejsza sprawność ruchową w obrębie stawów (najczęściej są to dolegliwości kolan). U kobiet dodatkowo przejście menopauzy drastycznie zmniejsza produkcję kolagenu. Dlatego suplementacja kolagenu jest dobrą inwestycją u osób dorosłych, a u starszych - w połączeniu z właściwym stylem życia remedium na wiele dolegliwości.

Kolagen - tabletki do regularnej suplementacji

Kolagen w postaci masek na twarz czy maści na skórę działa w inny sposób niż środki doustne, ponieważ białko to nie jest w stanie przeniknąć wgłąb organizmu - tworzy na skórze warstwę ochronną. Jeżeli zależy Ci, aby aminokwasy tworzące kolagen wsparły organizm od środka, konieczne będzie stosowanie kolagenu w tabletkach. Ten rozkłada się po spożyciu podczas trawienia, a następnie jego składniki są wykorzystane do zbudowania nowego kolagenu, już wewnątrz organizmu. Stosowanie formy doustnej kolagenu ma również tę zaletę, że działa bardzo ogólnie - organizm sam reguluje sobie, jakie partie należy wzmocnić i stopniowo wzmacnia kondycję skóry, stawów, a nawet tętnic. Dużo lepsze efekty przynosi długotrwała suplementacja.

Jaki środek wybrać?

Dla zabieganych świetnie sprawdzi się forma tabletek do ssania, np. Kolagen FAST 60 tabletek dodatkowo wzmocniony witaminą C, działającą równie wieloobszarowo co sam kolagen. Jeżeli skupiasz się bardziej na konkretnych dolegliwościach, najczęściej bólu lub ograniczonej sprawności stawów, wypróbuj Litozin Kolagen do codziennego stosowania. Intensywniejsze w działaniu będą tabletki Olimp Kolagen Activ Plus, które możesz stosować nawet 8 razy w ciągu dnia. Jako wsparcie leczenia urazów warto wybrać Collaflex 60 tabletek, czyli preparat zawierający kolagen oraz inne naturalne budulce chrząstki i kości. Podczas samej rekonwalescencji nie obejdzie się bez maści na urazy, takiej jak Perskindol Active Classic Gel.

Kolagen tabletki 

W kategorii 3 produków.
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów