> Witaminy i minerały>Kolagen>Kolagen do picia

Kategorie

Najczęściej kupowane

Kolagen to niezwykle ważna struktura, która odpowiada za elastyczność skóry, paznokci, sprawność stawów i odpowiednie utrzymywanie narządów. Zdrowy organizm wymienia nawet 3 kg kolagenu rocznie, zamieniając stare, uszkodzone włókna kolagenu na ich świeże odpowiedniki. Aby ta wymiana była możliwa, w ciele nie może zabraknąć koniecznych dla syntezy kolagenu składników odżywczych, pochodzących z diety lub przyjmowanych w postaci suplementu, np. kolagenu do picia.

Przyczyny niedoborów kolagenu

Jedną z przyczyn spadku poziomu kolagenu w organizmie jest starzenie się organizmu. Ten proces rozpoczyna się nie w podeszłym wieku, a około 25 roku życia! Już wtedy produkcja kolagenu zwalnia i z czasem może być znacznie wolniejsza niż jego niszczenie, co doprowadzi do niedoboru. Jednak poza tym wiele zależy od naszego stylu życia i podejmowanych decyzji. Nadmierna destrukcja kolagenu może przebiec na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, zbyt obciążającego wysiłku fizycznego, mechanicznych urazów, stresującego trybu życia, zaburzeń hormonalnych czy wielu chorób. Nieodpowiednia dieta również może spowodować braki w kolagenie, ze względu na niewystarczające dostarczanie organizmowi substancji budulcowych. Aby zadbać o odpowiednią regenerację włókien kolagenowych, najważniejszy będzie zbilansowany tryb życia, bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu oraz suplementacja w diecie, np. w formie kolagenu w płynie.

Kolagen do picia - efekty długotrwałe

Suplementacja kolagenu w płynie, takiego jak Collagen Gold, to jeden z najwygodniejszych sposobów na wzmocnienie elastyczności skóry, paznokci i usprawnienie stawów. Suplementacja wewnętrzna (a nie np. w formie maseczki na twarz) charakteryzuje się tym, że im dłużej stosujesz dany produkt, tym bardziej widoczne są efekty. Kolagen do picia w aptece Prima dostępny jest w pakietach na określony czas. Na początek warto skorzystać z zestawu próbnego Collagen Gold 7 dni, ale najlepsze i długotrwałe efekty zaobserwujesz przy dłuższym stosowaniu, minimum Collagen Gold kuracja 30 dniowa. Osoby powyżej 50 roku życia stosujące kolagen zdrowotnie mogą go dodatkowo uzupełnić zestawem kompleksowych witamin, takim jak Bodymax Vital.

Kolagen do picia 

W kategorii 4 produków.
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów