Kategorie

Najczęściej kupowane

Protezy zębowe muszą być odpowiednio dopasowane do jamy ustnej i utrzymywać się w miejscu przez cały dzień - w końcu od tego zależy komfort i zdrowie osoby, która ją nosi. Odpowiednio dobrane kleje do protez to podstawa, o którą należy bezwzględnie zadbać.

Najczęstsze problemy związane z noszeniem protez

Wiele osób noszących protezy zmaga się z problemami, które bywają uciążliwe na co dzień, a w przypadku nagminnego powtarzania się mogą nawet skutkować w uszkodzeniach poszczególnych części jamy ustnej. Do najczęstszych problemów należy:

  • odklejanie się protezy w ciągu dnia,
  • poluzowanie protezy, przez co ociera się o zęby i dziąsła, rysuje wnętrze jamy ustnej (efekt można złagodzić np. Mucost Dent - kojący żel na dziąsła),
  • mikrourazy i stany zapalne błon śluzowych,
  • dostawanie się jedzenia pomiędzy protezę a dziąsła (na ten problem spróbuj Corega Max Osłona),
  • nieprzyjemny smak lub zapach źle dobranych środków do protez zębowych,
  • dyskomfort podczas noszenia.

Większość z tych dokuczliwych stanów może rozwiązać odpowiedni dobór kleju do protez zębowych. Czasami znalezienie idealnego produktu może nieco potrwać, jednak poszukiwania później procentują w całodziennym komforcie. Jeżeli jednak czujesz, że żaden krem do protez nie działa, być może konieczna będzie wizyta u stomatologa - problem może tkwić w samej protezie, która wymaga ponownego dopasowania.

Kleje do protez i preparaty do mocowania - na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru środka do mocowania protezy zębowej przede wszystkim wybierz formę, która najbardziej Ci odpowiada. Być może zamiast standardowego kremu sprawdzą się gotowe podściółki mocujące Protefix? Równie ważny jest skład preparatu, ponieważ w trakcie dnia połykane są jego fragmenty, dlatego musi zawierać jedynie naturalne, bezpieczne dla organizmu środki. Dla przykładu - Protefix proszek mocujący pozyskiwany jest w 100% z alg morskich.

Kleje do protez i kremy 

W kategorii 24 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 24 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 24 produktów