> Sprzęt medyczny do domu>Inhalatory i aspiratory do nosa

Kategorie

Najczęściej kupowane

Inhalatory i aspiratory

Inhalatory, a także aspiratory to urządzenia, które powinny znajdować się w każdym domu, podobnie jak ciśnieniomierze oraz termometry. Do czego jednak dokładnie one służą? Pozwalają przede wszystkim na leczenie chorób układu oddechowego takich jak kaszel, katar, zapalenie płuc oraz astma.

Czym cechują się inhalatory dla dzieci?

Inhalator służy do tego, aby zamieniać lek w formie płynnej na mgiełkę do stosowania wziewnego. Zaletą takiej metody jest to, że preparat dociera dokładnie tam, gdzie to konieczne oraz może zdecydowanie skuteczniej działać. Inhalator dla dzieci nie jest dodatkowo urządzeniem dedykowanym tylko i wyłącznie najmłodszym pacjentom - może być używany także przez osoby dorosłe.

Do czego służą inhalatory do nebulizacji?

Inhalatory do nebulizacji to osobna, węższa grupa urządzeń, choć w nomenklaturze trudno znaleźć jednoznaczne czynniki, które je od siebie różnią. Nebulizatory są jednak zawsze zaopatrzone w pojemniki na lek, dzięki czemu może dojść do przekształcenia preparatu w mgiełkę. Sama inhalacja jest więc pojęciem szerszym i stosowana jest także w przypadku aromaterapii.

Czym są aspiratory do nosa?

Aspiratory to urządzenia zastępujące gruszkę, przeznaczone do odciągania wydzieliny z nosa u małych dzieci. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na moc ssania oraz na to, jaki hałas generują (im sprzęt cichszy tym lepszy). Dobrze sprawdzi się również wodoodporne tworzywo, dzięki któremu sprzęt będzie trwalszy.

Inhalator i nebulizator dostępne w aptekach online bez recepty

Jeśli chodzi o zakup takich urządzeń, to ich oferta jest oczywiście bardzo szeroka, podobnie jak zakres cenowy. Warto jednak postawić na jakość, bo inhalatory z pewnością przydadzą się w domu przez naprawdę długi czas.

Sprawdź też naszą ofertę na ciśnieniomierze naramienne!

Inhalatory i aspiratory do nosa 

W kategorii 25 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 25 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 25 produktów