Kategorie

Nowy

Ibuprom Zatoki 24 tabletki

3683933

Ibuprom Zatoki jest lekiem wskazanym do stosowania doraźnego celem złagodzenia objawów występujących w przeziębieniu i grypie, takich jak: ból głowy, katar, gorączka, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, ból gardła oraz bóle mięśniowe. 

Więcej szczegółów

 

Cena: 16,99 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Ibuprom Zatoki jest lekiem wskazanym do stosowania doraźnego celem złagodzenia objawów występujących w przeziębieniu i grypie, takich jak: ból głowy, katar, gorączka, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, ból gardła oraz bóle mięśniowe. Polecany również do stosowania celem doraźnego leczenia objawów zapalenia zatok, takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa, które przebiegają z bólem i są konsekwencją powikłań przeziębienia, grypy lub alergicznego nieżytu nosa. Lek adresowany do osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Właściwości:
W przypadku bólu zatok, którego przyczyną jest niedrożność ujść zatok zwykły lek przeciwbólowy nie zawsze musi wykazywać pożądane działanie. Warto wtedy zastosować Ibuprom Zatoki - specjalistyczny lek na ból zatok. Ibuprom Zatoki jest wyjątkowy, gdyż poza substancją przeciwbólową zawiera w swym składzie również dodatkowy składnik, który odpowiada za udrażnianie zatok. Lek cechuje zatem podwójny skład. Zawiera ibuprofen, odpowiedzialny za skuteczne usuwanie bólu, zwalczanie stanu zapalnego oraz redukcję gorączki. Drugi jego składnik, czyli pseudoefedryna, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok udrażniając tym samym nos i zatoki przynosowe. Pseudoefedryna ułatwia także usuwanie wydzieliny z nosa i zatok.

Składniki:
1 tabletka powlekana zawiera: substancje czynne: ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg- substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana, skrobia modyfikowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, dwutlenek krzemu, utwardzony olej roślinny, hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, węglan wapnia, wosk Carnauba, wosk biały, guma akacjowa, Opalux Brown, Opacode Black

Sposób użycia:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w doraźnym leczeniu 1 do 2 tabletek doustnie co 4 godziny (nie więcej niż 6 tabletek na dobę).Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby.

Ważne informacje:

  • Nie należy zwiększać zalecanej dawki.
  • W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy się zwrócić do lekarza.
  • Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.
  • Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.
  • Nie wolno przyjmować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

  • Gdy pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); 
  • gdy po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
  • U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ;
  • U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca;
  • U pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,  tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
  • W ciąży i w okresie karmienia piersią;- u pacjentów ze skazą krwotoczną;- u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową;
  • U pacjentów z nadczynnością tarczycy;
  • U pacjentów z cukrzycą;
  • U pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem;
  • U pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego;- u pacjentów z guzem chromochłonnym nadnerczy.
  • Leku Ibuprom Zatoki nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Opakowanie:
24 tabletki 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii