> Mama i kobieta w ciąży>Kosmetyki dla ciężarnych>Higiena intymna w ciąży i po porodzie

Kategorie

Najczęściej kupowane

Higiena stref intymnych w ciąży

W czasie ciąży kobiety szczególnie narażone są na podrażnienia oraz infekcje stref intymnych oraz układu moczowego. Do odświeżania i pielęgnacji okolic intymnych w ciąży należy używać specjalnych płynów do higieny intymnej. Nie zależy stosować zwykłego mydła, żelu pod prysznic czy płynu do kąpieli, ponieważ może stanowić to zagrożenie dla kobiety, ale również jej dziecka.

Produkty do codziennego mycia i pielęgnacji okolic intymnych powinny:

  •        nawilżać i łagodzić podrażnienia,
  •        wspomagać utrzymać właściwej florę bakteryjną i prawidłowe pH miejsc intymnych,
  •        zawierać w składzie kwas mlekowy, wspierający eliminowanie podrażnień.

Higiena stref intymnych w ciąży 

Kosmetyki stosowane do higiena intymna po porodzie powinny wspomagać procesy gojenia i regeneracji błony śluzowej pochwy. Muszą być to produkty, które będą działały przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo, dbając jednocześnie o utrzymanie prawidłowego pH. Po porodzie konieczne mogą być też środki o działu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, a także miejscowo znieczulające i odkażające.

Higiena piersi podczas karmienia 

Do zabezpieczenia brodawek po porodzie niezbędne będą specjalnie przeznaczone do tego osłonki. Ich zadaniem jest ochrona obolałych i popękanych brodawek oraz przyspieszenie gojenia powstałych tam ran. Osłonki na piersi mają chronić brodawki przed otarciem przed i po karmieniu.

Higiena intymna w ciąży i po porodzie 

W kategorii jest jeden produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu