Kategorie

Najczęściej kupowane

Glukometry to inaczej aparaty do mierzenia cukru we krwi. Użytkują je przede wszystkim diabetycy, czyli chorzy na cukrzycę. Dzięki temu mogą lepiej kontrolować stan swojego zdrowia i to bez konieczności częstego wykonywania badań laboratoryjnych. Taki aparat do mierzenia glukozy sprawdzi się dodatkowo jako sposób na profilaktykę, zwłaszcza u osób, które są obciążone cukrzycą genetycznie.

Jak zbudowane są glukometry?

Takie urządzenie ma miejsce, na którym umieszcza się specjalny pasek z niewielką ilość krwi pobieranej z palca. Po ulokowaniu takiego paska na wyświetlaczu urządzenia pojawia się wynik. Co istotne, aparat do mierzenia cukru posiada także wbudowaną igłę. Sprawia ona, że przebicie skóry jest zdecydowanie łatwiejsze. Po każdym użyciu urządzenia warto dodatkowo zdezynfekować miejsce nakłucia tak, aby nie przedostały się pod nie bakterie.

Ile kosztuje aparat do mierzenia glukozy?

Na szczęście aparat do mierzenia cukru nie należy do drogich urządzeń. Typowy glukometr w aptece będzie kosztować od 30 do około 50 złotych, zdarzają się jednak modele z dodatkowymi funkcjami i zdecydowanie bardziej zaawansowane. Ich cena może przekraczać nawet kilkaset złotych.

Co dodatkowo istotne, każda osoba, u której została zdiagnozowana cukrzyca typu 1 albo 2, może uzyskać takie urządzenie za darmo. Lekarzy wypisuje bowiem receptę, którą można zrealizować w dowolnie wybranej aptece.

Jak prawidłowo używać aparat do mierzenia cukru?

Aby wynik pomiaru był wiarygodny, urządzenie trzeba użytkować we właściwy sposób. Zasady, do których należy się stosować to m.in.:

  • mycie urządzenia po każdym użyciu,
  • przechowywanie pasków w szczelnie zamkniętych opakowaniach,
  • kupowanie pasków, które pasują do danego aparatu do mierzenia glukozy.

Glukometr to nie jedyne urządzenie, które oferuje typowa apteka. Inne sprzęty pomagające w monitorowaniu stanu zdrowia to także termometry oraz ciśnieniomierze.

Glukometry 

W kategorii 6 produków.
Wyświetla 1 - 6 z 6 produktów
Wyświetla 1 - 6 z 6 produktów