Kategorie

Nowy

Gluco Test glukoza o smaku pomarańczowym 300ml

3504721

Gluco Test glukoza - Do postępowania dietetycznego w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy, w stanach hipoglikemii u osób z rozpoznaną cukrzycą, w stanach niedoboru węglowodanów i w stanach wyczerpania.

Więcej szczegółów

 

Cena: 11,83 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Do postępowania dietetycznego w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy, w stanach hipoglikemii u osób z rozpoznaną cukrzycą, w stanach niedoboru węglowodanów i w stanach wyczerpania.

Właściwości:
Glukoza jest cukrem niezbędnym dla człowieka i źródłem energii. Po podaniu doustnym glukoza łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w tkankach i częściowo odkłada się w wątrobie, w postaci glikogenu. Działa również moczopędnie. Glukoza o smaku pomarańczowym jest przeznaczona do postępowania dietetycznego dla kobiet w ciąży.

Składniki:
Woda, glukoza jednowodna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik beta-karoten, substancje konserwujące: sorbinian potasu, benzoesan sodu, naturalny aromat pomarańczowy.

100ml produktu zawiera:

  • wartość energetyczna 430kj/101kcal;
  • tłuszcz 0g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0g), węglowodany 25,3g (w tym: cukry 25g), białko 0g, błonnik 0g, sól 0,03g, składniki mineralne: sód 13mg, potas 22mg.

Sposób użycia:
Podanie doustne. Doustny test tolerancji glukozy: dawka glukozy przyjmowana podczas testu wynosi 1,75g/kg masy ciała, maksymalnie 75g. Test należy wykonywać bez wcześniejszego ograniczania spożycia węglowodanów, w godzinach porannych, u osoby będącej na czczo i wypoczętej po przespanej nocy. Dwugodzinny okres między wypiciem roztworu a pobraniem próbki krwi osoba badana powinna spędzić w miejscu wykonania testu, w spoczynku.

Dorośli i dzieci o masie ciała >
43kg: po wykonaniu oznaczenia glukozy we krwi żylnej na czczo, wypić całą zawartość butelki (75g glukozy) w ciągu 3-5min. Następne oznaczenie glukozy we krwi żylnej wykonuje się po 120 minutach.
Dzieci o masie ciała <
43kg: dawkę glukozy ustala lekarz na podstawie aktualnej masy ciała dziecka. Na podstawie wyznaczoną dawkę glukozy oraz jej zawartość w roztworze (100ml = 25g glukozy-oblicza się wymaganą objętość roztworu, którą należy wypić. Test wykonać analogicznie jak w przypadku osób o masie ciała >43kg. W stanach hipoglikemii, niedoboru węglowodanów lub wyczerpania: doraźnie można przyjąć 3 do 6 łyżek roztworu, co odpowiada około 10-20g glukozy.

Ważne informacje:

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Przeciwwskazania:
Zespól złego wchłaniania glukozy-galaktozy.


Opakowanie:
300 ml

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii