Kategorie

Nowy

Gluco Test glukoza o smaku coli 300ml

3504661

Gluco Test glukoza - Do postępowania dietetycznego w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy, w stanach hipoglikemii u osób z rozpoznaną cukrzycą, w stanach niedoboru węglowodanów i w stanach wyczerpania. 

Więcej szczegółów

 

Cena: 11,62 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Do postępowania dietetycznego w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy, w stanach hipoglikemii u osób z rozpoznaną cukrzycą, w stanach niedoboru węglowodanów i w stanach wyczerpania. 

Właściwości:
Glukoza to niezbędny dla człowieka cukier, będący źródłem energii dla mózgu, mięśni i ważnych narządów. Po spożyciu jest dobrze wchłaniana z przewodu pokarmowego, ulega metabolizmowi w tkankach i może być magazynowana w wątrobie w formie glikogenu.Glukoza o smaku coli jest przeznaczona do postępowania dietetycznego dla kobiet w ciąży.


Składniki:

Woda, glukoza jednowodna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik E150d, naturalny aromat coli, substancje konserwujące: sorbinian potasu, benzoesan sodu.


100ml produktu zawiera:

  • wartość energetyczna: 430kj/101kcal;
  • tłuszcz 0g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0g), węglowodany 25,3g (w tym: cukry 25g), białko 0g, błonnik 0g, sól 0,03g, składniki mineralne: sód 13mg, potas 22mg

Sposób użycia:
Podanie doustne. Doustny test tolerancji glukozy: dawka glukozy przyjmowana podczas testu wynosi 1,75g/kg masy ciała, maksymalnie 75g. Test należy wykonywać bez wcześniejszego ograniczania spożycia węglowodanów, w godzinach porannych, u osoby będącej na czczo i wypoczętej po przespanej nocy. Dwugodzinny okres między wypiciem roztworu a pobraniem próbki krwi osoba badana powinna spędzić w miejscu wykonania testu, w spoczynku.

Dorośli i dzieci o masie ciała >43kg: po wykonaniu oznaczenia glukozy we krwi żylnej na czczo, wypić całą zawartość 
butelki (75g glukozy) w ciągu 3-5min. Następne oznaczenie glukozy we krwi żylnej wykonuje się po 120 minutach.
Dzieci o masie ciała <43kg:>43kg. W stanach hipoglikemii, niedoboru węglowodanów lub wyczerpania: doraźnie można przyjąć 3 do 6 łyżek roztworu, co odpowiada około 10-20g glukozy.


Ważne informacje:

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Przeciwwskazania:
Zespól złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Opakowanie:
300 ml 

30 Inne produkty w tej samej kategorii