Kategorie

Nowy

Flegamina Ambroxolum 15mg/5ml 120ml

3483651

Flegamina Ambroxolum 15mg/5ml - Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Więcej szczegółów

 

Cena: 14,71 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Właściwości:
Ambroksol, który jest substancją czynną leku działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Składniki:
Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 15mg ambroksolu chlorowodorku. Pozostałe składniki leku to: sorbitol ciekły, krystalizujący (70%) (E 420), glicerol (E 422), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), aromat truskawkowy, płynny 502301 T, woda oczyszczona.

Sposób użycia:

 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Przez pierwsze 2 do 3 dni należy stosować 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę.
 • Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat: 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 2 do 3 razy na dobę.
 • Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat: 2,5 ml syropu (1/2 łyżki miarowej) 3 razy na dobę
 • Dzieci w wieku od 1 do 2 lat: 2,5 ml syropu (1/2 łyżki miarowej) 2 razy na dobę

Przeciwwskazania:

 • Uczulenie na ambroksol, bromoheksynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
 • jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek zmiany na skórze lub błonach śluzowych, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Flegamina ambroxolum.
 • Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.
 • Ambroksol przenika do mleka kobiecego,nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.
 • Lek Flegamina ambroxolum zawiera sorbitol (E 420). 5 ml syropu zawiera 2,25 g sorbitolu. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
 • Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,6kcal/g sorbitolu.
 • Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem.

Opakowanie:
120 ml

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii