Leki i suplementy

Nadzór nad apteką sprawuje:

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Poznaniu
61-285 Poznań, ul. Szwajcarska 5
tel. 61 875 95 75
fax.: 61 875 95 87
wif-sekretariat@poznan.uw.gov.pl

więcej: kliknij tutaj

Femibion 0 Planowanie ciąży x 28 tabletek

3276041

FEMIBION® 0 Planowanie ciąży zawiera zestaw starannie dobranych składników odżywczych, z których najważniejsze jest podwójne źródło folianów : aktywny folian Metafolin® i kwas foliowy, które pomogą ci przygotować swój organizm do ciąży.

Więcej szczegółów

$nbsp;

Cena: 22,89 zł

$nbsp;

Więcej informacji

Przygotowanie się do ciąży jest istotne, ponieważ warunki, jakie stworzysz w swoim organizmie, powinny sprzyjać poczęciu zdrowego dziecka i przebiegowi ciąży.

Dlatego tak ważne jest, abyś stosowała zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, prowadziła zdrowy tryb życia, a także zadbała o dostarczenie swojemu organizmowi odpowiedniej dawki folianów.

FEMIBION® 0 Planowanie ciąży zawiera zestaw starannie dobranych składników odżywczych, z których najważniejsze jest podwójne źródło folianów : aktywny folian Metafolin® i kwas foliowy, które pomogą ci przygotować swój organizm do ciąży.

Kwas foliowy przyczynia się do prawidłowego tworzenia komórek krwi, jak również do wzrostu tkanki macierzystej oraz prawidłowego rozwoju płodu i formowania łożyska. Badania pokazują, że nawet co druga kobieta w Polsce może niedostatecznie metabolizować kwas foliowy 1,2. Oznacza to, że znaczna grupa kobiet mimo spożywania kwasu foliowego może mieć zbyt niski poziom jego aktywnej postaci we krwi. Dlatego źródłami folianów w preparacie FEMIBION® 0 Planowanie ciąży są zarówno kwas foliowy jak i aktywny folian Metafolin® (L-metylofolian wapnia), który jest opatentowaną przez firmę Merck formą folianu gotową do bezpośredniego wykorzystania przez komórki matki i rozwijającego się dziecka.

Eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zalecają podawanie aktywnej formy folianu (Metafolin®) wszystkim kobietom planującym ciążę i będącym w ciąży 3.

FEMIBION® 0 Planowanie ciąży zawiera ponadto dobrane specjalnie pod kątem zajścia w ciążę składniki odżywcze, takie jak jod i witaminy z grupy B, witaminę D3, dzięki którym zadbasz o odpowiedni poziom tych substancji jeszcze przed poczęciem.*

FEMIBION® 0 Planowanie ciąży dostarcza Ci następujących składników odżywczych

KWAS FOLIOWY

czyli witamina B9, którą organizm przetwarza w biologicznie aktywny folian. Nasz organizm potrzebuje folianu do prawidłowego tworzenia krwi, podziału komórek i wzrostu tkanek. Jednak nawet u co drugiej kobiety w Polsce  kwas foliowy nie jest optymalnie metabolizowany do swojej aktywnej formy.

METAFOLIN®
( L-metylofolian wapnia)

czyli specjalna postać folianu opracowana i opatentowana przez firmę Merck, która nie musi być przetwarzana i może być bezpośrednio wykorzystana przez organizm. Metafolin®jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Merck KGaA, Darmstadt, Niemcy.

JOD

wspiera prawidłowe wytwarzanie hormonów tarczycy.

WITAMINY B2, B6 i B12

wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego.

WITAMINA D3

wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i odgrywa rolę w procesie podziałów komórkowych.

WITAMINA E

pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

Zalecane dawkowanie

Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki preparatu FEMIBION® 0 Planowanie ciąży na dobę, popijając wodą, najlepiej w trakcie głównego posiłku, jako uzupełnienie zbilansowanej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii