Kategorie

Enterol 0.25g x 10 sasz.

6219701

Enterol 250 to lek przeciwbiegunkowy w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej.

Więcej szczegółów

 

Cena: 16,72 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Skład

1 saszetka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdży szczepu Sacharomyces boulardii oraz substancje pomocnicze, w tym laktozę jednowodną i fruktozę.

Dawkowanie

Enterol 250 można stosować leczniczo lub profilaktycznie.

Najskuteczniejsze działanie Enterolu 250 jest wtedy, gdy lek zażywany jest pomiędzy posiłkami. Nie należy brać Enterolu 250 zaraz po jedzeniu, bo wtedy jego skuteczność może być mniejsza. 
Najwygodniejszą formą zażywania leku jest rozpuszczenie jego zawartości w niewielkiej ilości wody lub osłodzonego napoju. Można go również wymieszać z jedzeniem lub w przypadku małych dzieci, z pokarmem podawanym w butelce.

Doustnie; ostra biegunka infekcyjna:1 do 2 sasz. na dobę przez okres do 1 tygodnia; biegunka poantybiotykowa: 1 do 2 sasz. na dobę, w trakcie i po antybiotykoterapii; biegunka spowodowana zakażeniem C.difficile: 4 sasz. na dobę przez okres do 4 tygodni; biegunka związana z żywieniem dojelitowym: 1 do 2 sasz. na dobę; biegunka podróżnych:1 do 4 sasz. na dobę przez okres do 1 tygodnia.

Zawartość sasz. zmieszać z niewielką ilością płynu lub pokarmem i wypić. 

Działanie

ENTEROL 250 jest bezpiecznym lekiem probiotycznym zawierającym szczep drożdżaka 

 Działanie Saccharomyces boulardii zawartych w Enterolu 250 polega na wzmocnieniu flory przewodu pokarmowego i ochronie nabłonka jelit. To znaczy, że stosując go, pomagamy odbudowywać się niezbędnym do życia bakteriom jelitowym oraz chronimy je przed negatywnym wpływem drobnoustrojów chorobotwórczych a także przed wyniszczeniem w wyniku stosowania antybiotyków . Ważną cechą Enterolu 250 jest to, że nie osłabia działania antybiotyków, dzięki czemu można go stosować w czasie trwania antybiotykoterapii. Ponadto drożdże Saccharomyces boulardii są odporne na działanie kwasu w żołądku.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii