> Polecamy>Domowa apteczka

Kategorie

Najczęściej kupowane

Podstawą zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa jest skompletowanie odpowiednio przemyślanej apteczki domowej. W naszych mieszkaniach często dochodzi do małych urazów, takich jak stłuczenia, skaleczenia, oparzenia i wiele innych drobnych wypadków. O ile w trakcie wycieczek najważniejsza jest pierwsza pomoc i bezpieczeństwo, tak w domowej apteczce warto mieć także preparaty zwyczajnie podnoszące komfort życia.

Apteczka domowa - wyposażenie a pierwsza pomoc

Podstawą każdej domowej apteczki jest wyposażenie, które pozwoli wykonać najważniejsze czynności ratunkowe w przypadku, gdyby doszło do poważniejszego wypadku. Trzeba być przygotowanym na poważniejsze rozcięcia, pogryzienia przez zwierzęta, skręcone czy nawet złamane kończyny. Można skorzystać z gotowych zestawów podróżnych, takich jak Apteczka turystyczna Apteo Care, lub samodzielnie zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy. Konieczna będzie gaza (np. gaza opatrunkowa jałowa Matocomp), opatrunek elastyczny (tu polecamy takie produkty jak bandaż Matolast) oraz środki dezynfekujące (takie jak Octenisept 250ml czy MaxiBiotic maść). Jako nieoczywiste, ale ważne wyposażenie domowej apteczki, warto kupić preparat na oparzenia, np. Panthenol Apteo Care, i preparaty przeciwbiegunkowe, np. Stoperan.

Pozostałe leki do domowej apteczki

Komfort posiadania apteczki w domu polega na tym, że zazwyczaj jest w niej więcej przestrzeni niż w jej podróżnej, przenośnej wersji, dlatego możesz ją zaopatrzyć w ważne, choć nie absolutnie niezbędne preparaty. Przykładem bardzo przydatnych leków do apteczki są tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej dla dzieci i dorosłych, takie jak Lokomarin, przydatne kiedy wybierasz się w nagłą podróż. Co jeszcze warto mieć w domowej apteczce?

  • plastry i plasterki na drobne skaleczenia, które nie wymagają opatrunku gazą, np. zestaw plastrów z opatrunkiem Matopat,
  • termometr - elektroniczny lub termometr bezrtęciowy klasyczny,
  • zestaw do domowego mierzenia ciśnienia, np. ciśnieniomierz naramienny Microlife,
  • maści i kremy na stłuczenia i drobne urazy, np. żel kojąco-pielęgnacyjny Siniak lub UZARIN żel,
  • repelenty na owady, np. Mosbito Suchy spray na komary i meszki,
  • urządzenie do bezpiecznego usuwania kleszczy lub cały zestaw do usuwania kleszczy Kick the Tick.

Domowa apteczka 

W kategorii 81 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 81 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 81 produktów