> Pozostałe środki bez recepty>Diosminex MAX 1000mg 60 tabletek

Kategorie

Diosminex MAX 1000mg 60 tabletek

Lek

Cena: 46,42 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

8071112

Lek DiosminexMAX z maksymalną dawką diosminy1000 mg w jednej tabletce stosowany jest w leczeniu niewydolności żylnej, uczucia ciężkości nóg, bólu i kurczy łydek. Diosmina zmniejsza również dolegliwości związane z żylakami odbytu.

 

Więcej informacji

Wskazania:
 • W leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego:
 • Uczucie ciężkości nóg;
 • Ból nóg;
 • Nocne kurcze nóg.
 • W leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Diosminex MAX zalecany jest pacjentom z intensywnymi objawami PNŻ, które mogą być nasilane np. przez pracę w pozycji stojącej oraz pacjentom, ceniącym sobie wygodę stosowania tylko 1 tabletki na dobę. Dotyczy to również sytuacji, w których chorzy chcą przyjmować jak najmniej tabletek, gdy np. stosują też inne leki.

Diosminex Max jest lekiem sprawdzonym i wybieranym przez pacjentów.


Właściwości:
 
Lek Diosminex MAX leczy objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych. To lek na ciężkie, opuchnięte nogi i hemoroidy, dostępny bez recepty.
 • Siła maksymalnej dawki diosminy – wystarczy 1 tabletka dziennie.
 • Diosmina to substancja o szerokim spectrum działania i dobrym profilu bezpieczeństwa. Wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi i zmniejsza jej zastój w żyłach, zmniejsza obrzęki. Zwiększa też napięcie ścian naczyń i zmniejsza ich podatność na pękanie.
 • Diosmina zawarta w leku Diosminex MAX została zmikronizowana, czyli odpowiednio zmniejszona, co znacznie zwiększa jej przyswajanie.
 • Powlekane tabletki – łatwiejsze do połknięcia.
Składniki:
Substancją czynną leku jest: diosmina (Diosminum). Jedna tabletka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.


Pozostałe składniki to:

 • Rdzeń tabletkiceluloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;
 • Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, lak żółcieni chinolinowej (E 104), lak indygotyny (E 132), lak żółcieni pomarańczowej (E 110), żelaza tlenek czarny (E 172).
Sposób użycia: 
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Zalecana dawka to:
 
1 tabletka raz na dobę, podczas posiłku.


W celu uzyskania poprawy, lek ten należy stosować przez co najmniej kilka tygodni. Jeżeli po pięciu tygodniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.


Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu:
 
3 tabletki na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni.


Nie stosować większej niż zalecana dawka leku.


W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia lekiem Diosminex MAX jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie u lekarza proktologa, który wybierze odpowiednią metodę leczenia. Przyjmowanie tego leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo.


W przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, działanie terapeutyczne leku Diosminex MAXmożna zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia:

 • Unikanie ekspozycji słonecznej;
 • Unikanie przebywania w pozycji stojącej przez dłuższy czas;
 • Utrzymanie odpowiedniej wagi ciała;
 • Noszenie specjalnych pończoch.
Przeciwwskazania: 
 • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Lek Diosminex MAX a inne leki:

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.


Diosmina może zwiększać stężenie we krwi i obniżać wydalanie:

 • Metronidazolu (lek o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym);
 • Diklofenaku (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny).

Diosminex MAX z jedzeniem i piciem:

 • Lek należy przyjmować podczas posiłków.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Ciąża i karmienie piersią:

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Ciąża:

Przed zastosowaniem leku Diosminex MAX podczas ciąży lub w przypadku gdy pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy zasięgnąć porady lekarza.


Karmienie piersią:

Z powodu braku odpowiednich badań dotyczących przenikania leku do mleka kobiet karmiących piersią, zaleca się unikanie karmienia piersią podczas stosowania leku Diosminex MAX.


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Diosminex MAX nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych.


Diosminex MAX zawiera laktozę:

Diosminex MAX zawiera laktozę jednowodną i nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy,


Diosminex MAX
 zawiera lak żółcieni pomarańczowej (E 110), który może powodować reakcje alergiczne.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Po zastosowaniu diosminy mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

 • Rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 1 000 osób): biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka.
 • W przypadku łagodnych działań niepożądanych dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych (np. wzmożony niepokój, przyśpieszone bicie serca, nadmierna potliwość, lękliwość) nie jest wymagane odstawienie leku.

Przechowywanie:

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po napisie: „Termin ważności” lub „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Opakowanie:
60 tabletek 

Podmiot odpowiedzialny/ Wytwórca:
PharmaSwiss Česká republika s.r.o.
Jankovcova 1569/2c
170 00 Praga 7
Republika Czeska

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii