Kategorie

Dentosept A płyn do stosowania w jamie ustnej 25g

3006601

Płyn Dentosept A stosuje się w stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł, aftach, odleżynach w jamie ustnej (po protezach zębowych) oraz pomocniczo w parodontozie.

Więcej szczegółów

 

Cena: 8,51 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Dentosept A

Płyn Dentosept A stosuje się w stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł, aftach, odleżynach w jamie ustnej (po protezach zębowych) oraz pomocniczo w parodontozie.

Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i odkażająco.
Wykazuje działanie znieczulające.

Lek jest dostępny bez recepty, aby można było leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Aby jednak uzyskać dobry efekt leczenia, należy stosować lek Dentosept A® ostrożnie i zgodnie z informacją zawartą w ulotce.

skład leku Dentosept A® wchodzi wyciąg etanolowy złożony z koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku oraz benzokaina. Lek stosowany jest tradycyjnie jako środek o działaniu znieczulającym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym. Produkt przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.Skład: 100 g produktu zawiera: wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku (2/2/2/1/1/1/1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V) – 50,0 g, benzokaina – 2,0 g. Zawartość etanolu: 35 – 45% (v/v).

Wskazania do stosowania:
Lek tradycyjnie stosowany w:

  • stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł,

  • aftach,

  • odleżynach w jamie ustnej (po protezach zębowych),

  • pomocniczo w parodontozie.

Stosowanie:

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego do 3 razy dziennie. Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie płukać jamy ustnej.

Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują w ciągu kilku dni należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Dentosept A® jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku zażycia znacznie większej dawki leku Dentosept A®
Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania leku Dentospet A
®.

W przypadku pominięcia dawki leku Dentosept A® należy kontynuować zalecane dawkowaniePodmiot odpowiedzialny: Phytopharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 Inne produkty w tej samej kategorii