Kategorie

Najczęściej kupowane

Czopki przeciwgorączkowe dla dorosłych i dzieci mają tę zaletę, że pozwalają na szybsze zbicie wysokiej temperatury. Najczęściej stosowane są jednak u najmłodszych pacjentów, w przypadku których nie ma możliwości zakrztuszenia się takim preparatem lub jego zwymiotowania niedługo po podaniu. Oczywiście dostępne są także w wersjach dla dorosłych, w odpowiednio większej dawce.

Co zawierają czopki przeciwgorączkowe dla dzieci?

Jeśli chodzi o skład czopków przeciwgorączkowych dla dzieci, to zawierają one przede wszystkim paracetamol, który dodatkowo łagodzi ból, a także uznawany jest za ogólnie bezpieczny, również dla najmłodszych. Oczywiście jego dawki są mniejsze, aniżeli w przypadku preparatów przeznaczonych dla dorosłych lub środków doustnych, właśnie ze względu na aplikację doodbytniczą, która pozwala na szybsze działanie.

W ich składach można znaleźć też ibuprofen, który również uważny jest za bezpieczny, o ile przyjmuje się go w odpowiednich do wieku dawkach. Oczywiście czopki przeciwgorączkowe dla najmłodszych zawierają też substancje pomocnicze, głównie tłuszcze stałe, które pozwalają na zachowanie formy stałej oraz stopniowe rozpuszczanie się preparatu.

Jak prawidłowo stosować czopki przeciwgorączkowe?

Czopki przeciwgorączkowe dla dorosłych oraz te przeznaczone dla dzieci trzeba koniecznie stosować zgodnie z ulotką dołączoną do preparatu. W przypadku najmłodszych dawkę dobiera się też w zależności od masy działa, a niekoniecznie od wieku. Ważnym czynnikiem, który obejmuje również leki przeciwgorączkowe w innych formach jest to, aby preparat stosować w zalecanych odstępach czasowych, zazwyczaj do 3 do 4 godzin, o ile zaistnieje taka potrzeba. Jeśli dodatkowo podwyższona temperatura nie mija po określonym czasie, koniecznie trzeba skorzystać z porady lekarskiej.

Czopki przeciwgorączkowe dostępne są w aptekach stacjonarnych oraz online bez recepty.

Czopki przeciwgorączkowe 

W kategorii jest jeden produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu