> Sprzęt medyczny do domu>Ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe

Kategorie

Najczęściej kupowane

Ciśnieniomierz to urządzenie, które bez wątpienia powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce. Zapewnia ono bowiem wiarygodne wyniki, przy czym tylko wtedy, gdy jest sprzętem wysokiej jakości. Czym cechują się takie urządzenia oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czym cechują się ciśnieniomierze naramienne, nadgarstkowe i automatyczne?
Jeśli chodzi o ciśnieniomierze, apteka stacjonarna i online oferuje kilka typów takich urządzeń. W przypadku automatycznych wyróżnia się:

  • ciśnieniomierze naramienne - zakładane na ramię i dokonujące pomiarów z tętnicy ramiennej,
  • ciśnieniomierze nadgarstkowe - dokonujące pomiarów z tętnicy promieniowej na nadgarstku.

Jeśli chodzi o zalety, to ciśnieniomierze automatyczne są naprawdę łatwe w obsłudze a pomiar przeprowadza się bardzo szybko.

Który rodzaj aparatu do mierzenia ciśnienia wybrać?

Jeśli chodzi o ciśnieniomierz naramienny automatyczny, to jest on przede wszystkim łatwy w obsłudze, precyzyjny i w większości przypadków także niewielki. Dzięki temu takie urządzenie można zabrać w podróż, co jest najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na przewlekłe choroby serca. Natomiast modele zakładane na nadgarstek będą przydatne zwłaszcza w przypadku osób otyłych, które mają trudności z założeniem mankietu na ramię.

Ciśnieniomierz, ceny i dostępność w aptekach internetowych

Istotne dla pacjentów jest także to, ile kosztuje ciśnieniomierz. Wiele zależy od rodzaju urządzenia oraz od jego producenta. Jak wygląda to w przypadku sprzętu takiego jak ciśnieniomierz naramienny? Apteka taka jak nasza oferuje go w cenach zaczynających się poniżej 100 zł, choć dostępne są także droższe modele, które można dobrać w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

Sprawdź też naszą ofertę na termometry klasyczne!

Ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe 

W kategorii 28 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 28 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 28 produktów