> Produkty dla dzieci>Butelki do karmienia niemowląt

Kategorie

Najczęściej kupowane

Zakup butelki do karmienia to coś, o czym musi pomyśleć każdy opiekun, obok nabycia takich akcesoriów jak smoczki dla niemowląt. O takim zakupie warto pomyśleć jeszcze przed narodzinami dziecka, jak się bowiem okazuje, karmienie piersią nie zawsze jest możliwe i nie zawsze okazuje się być wystarczające. Na rynku dostępnych jest jednak wiele różnych rodzajów butelek do karmienia niemowląt, stąd też wybór wcale nie jest łatwy.

Jakie są rodzaje butelek dla niemowląt?

Pierwszym istotnym kryterium podziału jest materiał wykonania. Może być to albo szkło, albo tworzywa sztuczne, oczywiście pozbawione szkodliwych substancji takich jak bisfenol A. Pomimo tego zaleca się, aby butelka do karmienia wykonana z tworzyw sztucznych posiadała odpowiedni certyfikat potwierdzający jej bezpieczeństwo.

Butelki do karmienia niemowląt różnią się również pojemnością. Oczywiście najmniejsze będą dedykowane dla najmłodszych maluchów, przy czym zawsze trzeba ocenić indywidualne potrzeby dziecka i do nich dobierać pojemność takiego akcesorium. Generalnie jednak butelki dla niemowląt mają zazwyczaj około 120 ml, zaś dla starszych dzieci pojemność ta będzie dwukrotnie większa.

Jaki smoczek w butelce do karmienia wybrać?

Kolejną kwestią jest smoczek. Najczęściej elementy te produkowane są z miękkiego i mniej trwałego lateksu oraz trwalszego i twardszego silikonu. Warto zakupić obydwa rodzaje tak, aby sprawdzić, która butelka do karmienia będzie najbardziej odpowiadała maluchowi i z której spożywanie posiłków będzie najwygodniejsze.

Czym są butelki antykolkowe?

Butelki antykolkowe do karmienia niemowląt posiadają smoczki zbudowane tak, aby do wnętrza nie dostawało się powietrze. Sprawia to, że istnieje mniejsze ryzyko odbijania u malucha i tym samym powstawania kolek. Ich jedyną wadą jest większa trudność z myciem, choć mimo tego warto zainwestować właśnie w takie butelki do karmienia niemowląt.

Butelki do karmienia niemowląt 

W kategorii 25 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 25 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 25 produktów