Kategorie

Artelac krople do oczu 10 ml

3772101

Preparat z grupy sztucznych łez o dużej lepkości (7-13 mPas).

Więcej szczegółów

Tego produktu nie ma w magazynie

 

Cena: 18,76 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Preparat z grupy sztucznych łez o dużej lepkości (7-13 mPas).

Skład

1 ml roztworu zawiera:

substancje czynne: 3,2 mg hypromelozy,

substancje pomocnicze: cetrymid, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sorbitol, woda do wstrzykiwań.

Zawiera środek konserwujący: cytrymid

Dawkowanie

Zwykle 1 kropla do worka spojówkowego 3-5 razy na dobę lub częściej w zależności od potrzeb.

Preparat można stosować do zwilżania twardych soczewek kontaktowych, w większości przypadków, przez czas nieograniczony.

Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden lek do oczu, to każdy z tych leków należy podawać z zachowaniem co najmniej 15-minutowej przerwy; preparat Artelac należy podawać jako ostatni po upływie 15 min. od podania poprzedniego leku.

Działanie

Zawarta w preparacie hypromeloza dobrze przylega do powierzchni spojówek i rogówki oka, dzięki czemu zapewnia odpowiednie nawilżenie powierzchni gałki ocznej, zapobiega podrażnieniu oka wywołanego mruganiem i wysuszeniem nabłonka.

Wskazania

Leczenie objawowe zespołu suchego oka.

Preparat może być używany do nawilżania twardych soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości i przemijające zaburzenia widzenia. Preparat zawiera cetrymid - substancję konserwującą, która może powodować podrażnienie oka (pieczenie, zaczerwienienie, uczucie obecności ciała obcego), przy długotrwałym stosowaniu może uszkadzać nabłonek rogówki.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować ostrożność przy długotrwałym stosowaniu.

Do długotrwałego leczenia przewlekłego suchego zapalenia rogówki i spojówek zaleca się preparaty nie zawierające środków konserwujących.

Preparat zachowuje trwałość przez 6 tygodni od pierwszego otwarcia.Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii