> Polecamy>Domowa apteczka>Apteczka dla podróżujących

Kategorie

Najczęściej kupowane

Często jesteś w podróży i chcesz mieć pewność, że zawsze masz przy sobie wszystko, co niezbędne? W takiej sytuacji odpowiednio skompletowana i stale monitorowana apteczka podróżna to doskonały patent na ograniczenie stresu przed każdą podróżą. O co zadbać, kompletując leki na podróż? Chcemy pomóc Ci stworzyć taką apteczkę, dzięki której będziesz gotowy na każdą okoliczność - przygotuj więc kosmetyczkę lub duży, przezroczysty woreczek strunowy, odpowiedni na podróże samolotem, i wybierz niezbędne preparaty do zabranie ze sobą na najbliższe wyjazdy.

Apteczka podróżna - co zabrać ze sobą na wyjazd? Checklista dla podróżujących

  • leki, które przyjmujesz na stałe - w zależności od przypadku mogą to być leki na nadciśnienie, cukrzycę, choroby tarczycy, problemy z sercem, dolegliwości dermatologiczne, antydepresanty albo leki na alergię.
  • leki, które mogą przydać Ci się w podróży - jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną będą to leki takie jak Aviomarin, dzięki którym nie będzie wyzwaniem dla Ciebie rejs statkiem, lot samolotem czy długą podróż samochodem lub pociągiem. Często polecane leki na podróż to te na dolegliwości pokarmowe, które pojawiają się podczas wyjazdów, np. biegunkę, zaparcia, ból brzucha (w tym Stoperan).
  • leki do stosowania doraźnie w nagłych przypadkach - najczęściej będą to sprawdzone leki przeciwbólowe, które przydadzą Ci się zarówno w przypadku stłuczeń, jak i bólu głowy czy nagłej migreny. Sprawdź koniecznie, który typ substancji przeciwbólowych i przeciwzapalnych najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku, i w podróż weź ten sprawdzony.
  • leki na przeziębienie - dobrze mieć ze sobą takie leki, dzięki którym szybko pozbędziesz się przeziębienia czy objawów grypy. Warto zabrać m.in. listek leków na gardło i kaszel.
  • na stłuczenia, skaleczenia - opatrunki, woda utleniona i uniwersalne plastry powinny stanowić podstawę każdej apteczki podróżnej.

Warto także zabrać ze sobą termometr, kremy z filtrem (nawet jeśli nie jedziesz na plażę, skórę należy chronić przed szkodliwym działaniem promieni UV) i preparaty przeciw komarom oraz kleszczom.

Jakie leki na podróż dla najmłodszych?

Apteczka podróżna dla dziecka powinna zawierać wszystko to, co apteczka dla dorosłych, jedynie w wersji dla dzieci. Pamiętaj, że jeśli Twoje pociechy cierpią na chorobę lokomocyjną, w podróż należy zabrać sprawdzony środek przeciw nudnościom w trasie (np. Lokomotiv), aby dzieci mogły czerpać z wyjazdu samą przyjemność.

Apteczka dla podróżujących 

W kategorii 49 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 49 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 49 produktów