> Pozostałe środki bez recepty>Aleric Deslo Active roztwór doustny 0,5mg/ml 60 ml, Data ważności: 31.01.2022 r.

Kategorie

Aleric Deslo Active roztwór doustny 0,5mg/ml 60 ml, Data ważności: 31.01.2022 r.

Lek

Cena: 3,95 zł

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

3375393

Aleric Deslo Active zawiera desloratadynę, która jest  przedwhistaminowym.Data ważności: 31.01.2022 r.

 

Więcej informacji

Aleric Deslo Active zawiera desloratadynę, która jest  przeciwhistaminowym


Skład:

Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 0,5 mg w 1 ml.

Pozostałe składniki leku to: sodu cytrynian, sorbitol ciekły, sukraloza, kwas cytrynowy, glikol propylenowy, hypromeloza 2910, aromat Tutti frutti płynny, woda oczyszczona.    '   


Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat zalecana dawka 5 ml (jedna łyżka miarowa o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): zalecana dawka 10 ml ( dwie łyżki miarowe o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Jeśli do butelki roztworu doustnego dołączona jest strzykawka doustna, można ją zamiennie używać do odmierzania odpowiedniej ilości roztworu doustnego.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Dawkę roztworu doustnego należy połknąć i następnie popić wodą. Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Nie należy stosować leku Aleric Deslo Active dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.


Działanie:

Aleric Deslo Active roztwór doustny jest lekiem przedwalergicznym, który nie wywołuję senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.


Wskazania:

Aleric Deslo Active roztwór doustny łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowoclowane uczuleniem, na przykład Katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 6 lat oraz starszych.

Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Aleric Deslo Active roztwór doustny stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.


Przeciwwskazania:

Nie przyjmować leku Aleric Deslo Active jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Lek Aleric Deslo Active w postaci roztworu doustnego zawiera sorbitol. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym przed zastosowaniem tego leku.


Stosowanie innych leków:

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.


Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

Aleric Deslo Active roztwór doustny może być przyjmowany bez posiłku lub z posiłkiem. Należy zachować ostrożnosć podczas przyjmowania leku z alkoholem.


Ciąża i karmienie piersią:

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem.


Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:

Nie należy podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.


Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:

Nie przypuszcza się, aby lek ten stosowany w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Chociaż u większości osób nie występuje senność zaleca się powstrzymanie od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn do czasu ustalenia, w jaki sposób reagują na ten lek.
Podmiot odpowiedziany:

US PHARMACIA WROCLAW 
Ziębicka 40 
Wrocław

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii